İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 99. YILI VE MEHMET AKİF ERSOY

Belediye Başkanımız Atınç BAHADIR, Çayırlı Kaymakamı Ömer BÜYÜKERGENE, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, Ak Parti İlçe Başkanı ve diğer kurum Müdürlerininde katılımıyla gerçekleşen İstiklal marşının Kabulu ve Mehmet Akif ERSOY programında Belediye Başkanımız Atınç Bahadır konuşmasında şu sözlere yer verdi;

İstiklal ve istikbal mücadelemizin en çetin geçtiği dönemlerde yüreği vatan-millet sevgisiyle ve bağımsızlık aşkıyla yanan Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşı, aziz milletimizin hissiyatına tercüman olmuştur.

Milli birlik ve beraberliğimizi, milletimizin bağımsızlığa olan tutkusunu en veciz biçimde ortaya koyan İstiklal Marşı, istiklal mücadelesini geleceğe taşıyan ve bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz ‘milli mutabakat metni’dir.

Milletimizin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milli Marş olarak kabul edilişinin 98. yıl dönümünü kutluyor; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahraman şehitlerimizi ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyorum.”

Program Mehmet Akif ERSOY ve Milli Mücadelenin Kahramanlarına Kuran okunarak sona erdi.